Πρόγραμμα Εξετάσεων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020-21

 

 

 koukouvagia

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ & ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ EΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ


pdf blue small

      ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ  

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ  2020-21

                                                                                                              

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 01-09-2021 έως 02-10-2021

(επισημαίνεται  ότι δεδομένου του τρόπου εξέτασης των περισσότερων μαθημάτων, δηλαδή μέσω της πλατφόρμας e class,  οι  χρόνοι που έχουμε για τη διεξαγωγή των εξετάσεων είναι αυστηρά καθορισμένοι και περιορισμένοι. Ως εκ τούτου, είναι αδύνατον να μην συμπίπτουν μαθήματα που δεν είναι υποχρεωτικά και που ανήκουν σε διαφορετικά εξάμηνα)

1ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110001

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ –Ι-

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ Σ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/9

 ΩΡΑ: 10.00-12.00

Γραπτά googleforms

110005

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ-ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

γραπτά –διά ζώσης ή e class

110021

ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (19ος )

ΛΟΥΒΗ ΕΥΑΓ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

γραπτά –διά ζώσης ή e class

110415

ΠΟΛΙΤΕΙΟΛΟΓΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

ΤΡΙΤΗ 7/9

ΩΡΑ: 10.00-12.00

γραπτά διά ζώσης ή προφορικά εξ αποστάσεως

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

( 1ο και 3ο εξάμηνο)

110004

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ –Ι-

ΜΑΥΡΟΥΔΕΑΣ ΣΤ (Τμ. Κοινων. Πολ.)

TΕΤΑΡΤΗ 22/9

ΩΡΑ: 19.00-20.00

Γραπτά εξ αποστάσεως

110019

ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ

ΜΟΣΧΟΝΑΣ Γ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  24/9

ΩΡΑ: 08.00-10.00

110222

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΗΜΟΓΡΑΦΙΑ –Ι- ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΠΕΜΠΤΗ 2/9

ΩΡΑ: 08.00-10.00

110343

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΚΟΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Β.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/9

ΩΡΑ: 10.00

προφορικά εξ αποστάσεως

110344

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΔΙΚΑΙΟ

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ Μ.-ΤΣΟΛΚΑ ΟΛ. (Τμ. ΔΕΠΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/9

ΩΡΑ: 08.00-10.00

110455

ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΛΑΔΗ ΣΤ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

Γραπτά -διά ζώσης ή e class

110461

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ: ΘΕΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΛΑΔΗ ΣΤ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9

ΩΡΑ: 17.00-19.00

Γραπτά -διά ζώσης ή e class

110473

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (20ος)

ΛΑΓΑΝΗ ΕΙΡ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/9

ΩΡΑ: 17.00-19.00

110477

ΝΕΟΤΕΡΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ –Ι- Η ΑΝΑΔΥΣΗ ΤΩΝ ΕΘΝΩΝ (18ος-1878)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9

ΩΡΑ: 17.00-19.00

Γραπτά  e class

110499

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΗΠΑ: ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΣΤΗΝ ΗΓΕΜΟΝΙΑ

ΚΑΡΠΟΖΗΛΟΣ Κ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/9

ΩΡΑ: 10.00-12.00

γραπτά  -διά ζώσης ή e class

110511

ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΕΩΣ ΤΗ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ: ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΛΑΙΣΙΟ, ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΜΟΙ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/9

ΩΡΑ: 10.00-12.00

Γραπτά  e class

110535

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΜΑΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ.

ΠΕΜΠΤΗ 2/9

ΩΡΑ: 10.00-12.00

 Γραπτά  e class

2ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΕΑΡΙΝΟ)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

110 008

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ  -II-

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΦΑΝΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ 06/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

110 012

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ  ΘΕΩΡΙΑ -

ΜΑΡΞ ΚΑΙ ΒΕΜΠΕΡ

AΝΑΝΙΑΔΗΣ  Γ.

ΔΕΥΤΕΡΑ  27/9  

ΩΡΑ: 17:00-19:00

 γραπτά

110 168

ΝΕΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΜΠΑΛΤΣΙΩΤΗΣ Λ.

ΤΡΙΤΗ 14/9

ΩΡΑ: 08:00-10:00

110 403

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ  ΧΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/9

ΩΡΑ: 10.00-12.00

Γραπτά διά ζώσης ή

προφορικά εξ αποστάσεως

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

(2ο και 4ο εξάμηνο)

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 006

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΣΕΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ  13/9

ΩΡΑ: 11.00-13.00

Γραπτά googleforms

110 011

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΙΙ

(ΕΣΠΑ)

(Τμ. Κοιν. Πολιτικής)

 

ΠΕΜΠΤΗ 30/9

ΩΡΑ: 11.00-11.30

Γραπτά εξ αποστάσεως 


110 223

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΗΜΟΓΡΑΦΙΑ-ΙΙ-

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/9   

ΩΡΑ: 19:00-21.00

  

110322

ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑΣ: ΟΤΑΝ ΤΟ «ΛΟΓΙΟ» ΣΥΝΑΝΤΑ ΤΟ «ΛΑΪΚΟ»

ΑΝΔΡΙΑΚΑΙΝΑ ΕΛ.

ΔΕΥΤΕΡΑ   06/9

ΩΡΑ: 17:00-19:00

E-CLASS γραπτά

110 345

ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ -ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ

ΔΟΥΔΩΝΗΣ Π.

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/9

ΩΡΑ: 10.00

Προφορικά εξ αποστάσεως

110376

ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΥΠΟΣ (19Ος -20ος αι)

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

ΔΕΥΤΕΡΑ  27/9

ΩΡΑ: 19.00-21.00

E-CLASS γραπτά

110 427

ΕΘΝΗ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΣ 19ος-21ος αι.

ΚΑΡΠΟΖΗΛΟΣ Κ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02 /10 

ΩΡΑ: 10:00-12:00

γραπτά  -διά ζώσης ή e class

110 475

ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΨΥΧΡΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ

ΛΑΓΑΝΗ ΕΙΡ.

ΠΕΜΠΤΗ  02/9

ΩΡΑ: 12:00-14:00

110 478

ΝΕΟΤΕΡΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΙΙ ιμπεριαλισμοσ και πολεμοσ (1878-1923)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝΔΡ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  24/9  

ΩΡΑ: 10:00-12:00

E-CLASS γραπτά

110481

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΒΕΝΤΟΥΡΑ  Λ.

ΤΡΙΤΗ 21/9

ΩΡΑ: 11.00-13.00

Γραπτά διά ζώσης ή  προφορικά εξ αποστάσεως

110524

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ:19ος και πρωιμοσ 20ος  αιωνασ

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ. (ΕΣΠΑ)

ΤΡΙΤΗ 14/9

ΩΡΑ: 10:00-12:00

E-CLASS γραπτά

110536

ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ: ΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  10/9

ΩΡΑ: 12:00-14:00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

3ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

110029

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ-ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΡΕΥΜΑΤΑ

ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΓΡ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02/10

ΩΡΑ: 08.00-10.00

Γραπτά

110300

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑΣ (20ος)

ΑΝΔΡΙΑΚΑΙΝΑ ΕΛ.

ΠΕΜΠΤΗ 16/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

E-CLASS γραπτά

4ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΕΑΡΙΝΟ)

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 429

ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΒΑΣ.

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ Φ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9    

ΩΡΑ: 15.00-17.00

E-CLASS γραπτά

110 430

ΔΙΕΘΝΗΣ  ΚΟΙΝΩΝΙΑ: ΘΕΣΜΟΙ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ

ΣΙΔΕΡΗ  ΑΙΚ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/9  

ΩΡΑ: 08:00-10:00

E-CLASS γραπτά

5ο και 7ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ)

ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

110307

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΑΝΤ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10/9

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110308

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ, ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ

ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ Γ.

ΠΕΜΠΤΗ 30/9

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Zoom

110312

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ 2Οου αι.: Η ΔΕΚΑΕΤΙΑ 1940-1950

ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΗΣ ΠΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9

ΩΡΑ: 19.00-21.00

110369

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ: ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ

ΦΑΡΑΚΛΑΣ Γ.

ΠΕΜΠΤΗ 02/9

ΩΡΑ: 14.00-16.00

110369

PHILOSOPHIE POLITIQUE: NATURE ET CONVENTION

FARAKLAS G.

ΠΕΜΠΤΗ 02/9
ΩΡΑ: 14.00-16.00

110417

ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 08/9

ΩΡΑ: 15.00-17.00

γραπτά διά ζώσης ή προφορικά εξ αποστάσεως

110453

ΠΑΡΟΙΚΙΑΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΤΡΙΤΗ 14/9

ΩΡΑ: 12.00-14.00

110483

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (19ος-20ος)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ  Λ. 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 01/10

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Γραπτά διά ζώσης ή  προφορικά εξ αποστάσεως

110501

EUROPEAN PARTY FAMILES: SOCIAL DEMOCRACY

MOSCHONAS G.

ΣΑΒΒΑΤΟ 04/9

ΩΡΑ:20.00-22.00

110504

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΠΟΛΕΜΟΥ

ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ Β.

ΠΕΜΠΤΗ 16/9

ΩΡΑ:19.00-21.00

Γραπτά

110512

ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ  ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ

ΔΟΥΔΩΝΗΣ Π.

ΠΕΜΠΤΗ 09/9

ΩΡΑ: 11.00-13.00

Προφορικά εξ αποστάσεως

110513

ΣΥΝΔΙΚΑΤΑ ΚΑΙ ΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

ΚΟΥΖΗΣ Ι.

 
ΤΡ-ΤΕΤ-ΠΕΜΠΤΗ 14,15,16/9

ΩΡΑ: 08.30-16.00

Προφορικά εξ αποστάσεως

110517

ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΚΑΤΣΑΠΗΣ Κ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 06/9

ΩΡΑ:19.00-21.00

Γραπτά E-CLASS

110521

Η ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

ΠΕΜΠΤΗ 16/9

ΩΡΑ: 17.00-19.00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110522

ΕΚΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ

ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Γ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9

ΩΡΑ: 19.00-21.00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110523

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ 1945

ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/9

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Γραπτά -E-CLASS

110527

ΘΕΩΡΙΕΣ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ: RAWLS, HABERMAS, LUHMANN, DERRIDA

ΞΗΡΟΠΑΪΔΗΣ Γ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 06/9

ΩΡΑ:17.00-19.00

Γραπτά -E-CLASS

110533

ΜΟΝΤΕΛΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

ΣΙΔΕΡΗ ΑΙΚ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02-10

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Γραπτά -E-CLASS

110537

Η ΠΟΛΗ ΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/9

ΩΡΑ: 12.00-14.00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110538

ΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΔΥΟ ΠΟΛΕΜΩΝ (1918-1939)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 02/10

ΩΡΑ:14.00-16.00

Γραπτά -E-CLASS

110540

ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΣΙΔΕΡΗ ΑΙΚ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/9

ΩΡΑ: 14.00-16.00

Γραπτά -E-CLASS

                        6ο ΕΞΑΜΗΝΟ και 8ο ΕΞΑΜΗΝΟ (ΕΑΡΙΝΟ)

ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ  ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 248

ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ  ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ

 

ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΝΕΔΑ (ΔΕΠΣ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9

ΩΡΑ: 20:00-22:00

110 351

ΣΥΓΚΡΟΥΣΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ, ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΙΝΗΜΑΤΑ

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΣΕΡ.

ΠΕΜΠΤΗ 09/9

ΩΡΑ: 11.00-13.00

Γραπτά googleforms

110382

ΦΑΣΙΣΜΟΣ, ΝΑΖΙΣΜΟΣ: ΘΕΩΡΗΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑΣ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Δ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 22/9

ΩΡΑ: 14:00-16:00

E-CLASS γραπτά

110 385

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ

ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΟΥ ΑΝΤ. (ΕΣΠΑ)

ΔΕΥΤΕΡΑ 27/9

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110 418

ΑΚΡΑ ΔΕΞΙΑ: ΕΛΛΑΔΑ - ΕΥΡΩΠΗ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΒΑΣ.

ΠΕΜΠΤΗ 23/9

ΩΡΑ: 10.00-18.00

Προφορικά εξ αποστάσεως

110426

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΕΩΤΕΡΗΣ ΑΛΒΑΝΙΑΣ

ΜΠΑΛΤΣΙΩΤΗΣ Λ. 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9

ΩΡΑ: 15:00-17:00

110 439

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

ΑΝΑΝΙΑΔΗΣ ΓΡ.

ΤΡΙΤΗ  14/9
ΩΡΑ: 14:00-16:00 γραπτά

 

110 452

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ –ΙΙ-  ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ

ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ Γ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/9  
ΩΡΑ: 17:00-19:00

 

110 454

ΕΥΕΡΓΕΤΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΔΕΥΤΕΡΑ  06/9 
ΩΡΑ: 20:00-22:00

110472

HISTORIOGRAPHY IN CRISIS? DEBATES, POLEMICS AND CONVERSATIONS

ANDRIAKAINA EL.

 

110476

ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΒΑΛΚΑΝΙΩΝ

ΛΑΓΑΝΗ ΕΙΡ.

ΠΕΜΠΤΗ 16/9

ΩΡΑ: 20:00-22:00

110 518

ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΤΗΣ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΟ ΜΑΡΞΙΣΜΟ

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/9

ΩΡΑ: 12:00-14:00

Γραπτά -E-CLASS ή διά ζώσης

110 531

ΕΘΝΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΔΕΣΜΟΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ Δ.

(Τμ. Κοιν. Πολιτικής)

 

ΠΕΜΠΤΗ 9/9

ΩΡΑ: 09:00-15:00

Προφορικά εξ αποστάσεως

110 532

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΦΥΛΟΥ

ΠΕΤΡΑΚΗ Γ. ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ Μ.

(Τμ. Κοιν. Πολιτικής)

 

ΤΡ 14/9 Α-Λ,

ΤΕΤ 15/9 Ι-Μ

ΤΡ 21/9 Ν-Ρ

ΤΕΤ 22/9 Σ-Ω

ΩΡΑ: 10.00-15.00

Προφορικά εξ αποστάσεως


110534

ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ: ΜΙΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ 20ου ΑΙΩΝΑ

ΚΑΡΠΟΖΗΛΟΣ Κ. (ΕΣΠΑ)

ΤΡΙΤΗ  14/9

ΩΡΑ: 14:00-16:00

γραπτά  -διά ζώσης ή e class

 

Τα μέλη ΕΔΙΠ: Χρ. Μητσοπούλου, Βασ. Μπογιατζής 

panteion KPE banner

panteion KENI banner

panteion ESP banner

erasmus banner

panteion ELKE banner

diaugeia

Επικοινωνία

+30 210 9201386,  +30 210 9201043

 Η Γραμματεία δέχεται κάθε ΤΡΙΤΗ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
ώρα 10.00' – 13.00'   Λεωφ. Συγγρού 136, 176 71 Καλλιθέα