Πρόγραμμα Εξετάσεων

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-22

 

 

 koukouvagia

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ & ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ EΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ


 Αθήνα 24/01/2022

ΑΠ: 1055

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ  

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ  ΕΤΟΥΣ  2021-22

                                                                                                              

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 31-01-2022 έως 19-02-2022

(επισημαίνεται ότι λόγω περιορισμών που υπάρχουν ως προς τη διάθεση των αιθουσών και ως προς την εξέταση μέσω της πλατφόρμας e-class, είναι αδύνατον να μην συμπίπτουν μαθήματα που δεν είναι υποχρεωτικά και που ανήκουν σε διαφορετικά εξάμηνα) 

1ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 001

ΠΟΛΙΤΙΚΗ   ΕΠΙΣΤΗΜΗ -I-

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ   ΣΕΡ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Εξ αποστάσεως, πολλαπλή επιλογή

110 005

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 31/1

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, Σ.Κ. ΙΙ

110 021

ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (19Ος ΑΙΩΝ.)

ΛΟΥΒΗ ΕΥΑΓΓ.

ΤΡΙΤΗ 15/2

ΩΡΑ: 15:00-17:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, Σ.Κ. ΙΙ

110 415

ΠΟΛΙΤΕΙΟΛΟΓΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

ΠΕΜΠΤΗ 3/2

ΩΡΑ: 11:30-13:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, 209

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ                                     

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 019

ΘΕΩΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ

ΜΟΣΧΟΝΑΣ   Γ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Εξ αποστάσεως προφορικά

110 222

ιστορικη δημογραφια -Ι-

βασικεσ εννοιεσ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 2/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Εξ αποστάσεως

110 343

ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ Β.

ΤΡΙΤΗ 8/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Γραπτά διά ζώσης
Σ.Κ. Ι , 301

110344

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΔΙΚΑΙΟ

ΔΟΥΔΩΝΗΣ Π.

ΔΕΥΤΕΡΑ 31/1- ΤΡΙΤΗ 1/2

ΩΡΑ: 14:00-19:00

Εξ αποστάσεως

Microsoft Teams

110360

STATISTICAL ANALYSES IN SOCIAL RESEARCH I PRINCIPLES, METHODS AND COMPUTER APPLICATIONS

ΚΟΛΛΙΑΣ ΑΝ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

ΩΡΑ: 11:00-13:00

Εργασίες

110 455

ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΛΑΔΗ ΣΤΕΛΛΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 14/2

ΩΡΑ: 11:00-13:00

Γραπτά διά ζώσης

Αμφ 2, Αμφ 3

110 461

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ:

ΘΕΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΛΑΔΗ ΣΤΕΛΛΑ

ΤΡΙΤΗ 15/2

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι

110 477

ΝΕΟΤΕΡΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ   -Ι-

(18 ος αιων. εωσ 1878)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝΔ.

ΠΕΜΠΤΗ 3/2

ΩΡΑ: 13:00-15:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι

110 511

ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΜΦΥΛΙΟ ΠΟΛΕΜΟ ΕΩΣ ΤΗΝ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ: ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΛΑΙΣΙΟ, ΙΔΕΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΘΕΣΜΟΙ

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΕΣΠ.

ΤΡΙΤΗ 8/2

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά διά ζώσης

102, Αμφ 2

3ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 029

κοινωνικη θεωρια -

συγχρονα ρευματα

ΦΑΡΑΚΛΑΣ Γ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/2

ΩΡΑ: 15:00-17:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, Σ.Κ. ΙΙ

110 300

ιστοριΑ της ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑΣ:

20Ος ΑΙΩΝΑΣ

ΑΝΔΡΙΑΚΑΙΝΑ ΕΛ.

ΤΡΙΤΗ 1/2

ΩΡΑ: 15:00-17:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, Σ.Κ. ΙΙ

5ο ΕΞΑΜΗΝΟ και 7ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 307

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ

ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΡΤ.

ΕΣΠΑ/Τ.ΝΕΟΤΕΡΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 3/2

ΩΡΑ: 11:00-13:00

Γραπτά διά ζώσης

301

110 308

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ   ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ, ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ

ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/2

ΩΡΑ: 10:00-12:00

Εξ αποστάσεως

110 417

ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

ΠΕΜΠΤΗ 3/2

ΩΡΑ: 08:30-11:30, 13:00-16:00

Διά ζώσης προφορικά

Γραφείο Κοσμήτορα

110426

ΙΣΤΟΡΙΑ της ΝΕΩΤΕΡΗΣ ΑΛΒΑΝΙΑΣ

ΜΠΑΛΤΣΙΩΤΗΣ Λ.

ΤΡΙΤΗ 15/2

ΩΡΑ: 15:00-17:00

Γραπτά διά ζώσης

209, 301

110451

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ι: ΒΑΣΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ

ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ Γ.

ΠΕΜΠΤΗ 3/2

ΩΡΑ: 13:00-15:00

Γραπτά διά ζώσης

209, 301

110 453

ΠΑΡΟΙΚΙΑΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΠΕΜΠΤΗ 10/2

ΩΡΑ: 15:00-17:00

Εξ αποστάσεως

110483

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΙ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (19ος-20Ος )

ΒΕΝΤΟΥΡΑ Λ.

ΤΡΙΤΗ 8/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Γραπτά διά ζώσης

209

110501

EUROPEAN PARTY FAMILIES: SOCIAL DEMOCRACY

MOSCHONAS GER.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

ΩΡΑ: 10:00-12:00

Εργασίες

110504

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΠΟΛΕΜΟΥ

ΜΠΟΓΙΑΤΖΗΣ Β.

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/2

ΩΡΑ: 19:00-21:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, Αμφ 3

110509

ΟΙ ΡΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΕΥΡΩΠΗ: ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΝ 19 και 21 ΑΙΩΝΑ

ΜΠΑΛΤΣΙΩΤΗΣ Λ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4/2

ΩΡΑ: 13:00-15:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι

110512

ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ

ΔΟΥΔΩΝΗΣ Π.

ΤΕΤΑΡΤΗ 9/2

ΩΡΑ: 09:00-11:00

Εξ αποστάσεως

Microsoft Teams

110517

ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΚΑΤΣΑΠΗΣ Κ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/2

ΩΡΑ: 13:00-15:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. Ι, 209

110521

Η ΔΙΑΛΕΚΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ   ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ

ΝΙΝΟΣ Γ./ΕΣΠΑ Τ. ΚΟΙΝ. ΚΑΙ ΠΟΛΙΤ. ΘΕΩΡΙΑΣ

ΤΡΙΤΗ 15/2

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά διά ζώσης

209

110522

ΕΚΔΟΧΕΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΤΗΣ ΠΡΟΟΔΟΥ

ΝΙΝΟΣ Γ./ΕΣΠΑ Τ. ΚΟΙΝ. ΚΑΙ ΠΟΛΙΤ. ΘΕΩΡΙΑΣ

ΤΡΙΤΗ 1/2

ΩΡΑ: 11:00-13:00

Γραπτά διά ζώσης

102

110533

ΜΟΝΤΕΛΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ

ΣΙΔΕΡΗ ΑΙΚ.

ΤΕΤΑΡΤΗ 2/2

ΩΡΑ: 13:00-15:00

Πολλαπλή επιλογή, εξ αποστάσεως μέσω e class

110537

Η ΠΟΛΗ ΩΣ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ Χ.

ΤΡΙΤΗ 8/2

ΩΡΑ: 19:00-21:00

Γραπτά διά ζώσης

102, Αμφ 2

110538

ΤΑ ΒΑΛΚΑΝΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΔΥΟ ΠΟΛΕΜΩΝ (1918-1939)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝ.

ΤΡΙΤΗ 1/2

ΩΡΑ: 17:00-19:00

Γραπτά διά ζώσης

Σ.Κ. ΙΙ

110540

ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ   ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΣΙΔΕΡΗ ΑΙΚ.

ΠΕΜΠΤΗ 10/2

ΩΡΑ: 19:00-21:00

Πολλαπλή επιλογή, εξ αποστάσεως μέσω e class

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110480

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΩΝ (19ος-20ος αι)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ Λ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

110487

ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

ΚΟΛΛΙΑΣ ΑΝ.

ΣΒΒΑΤΟ 19/2

110508

ΚΕΙΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΩΝ

ΘΕΟΤΟΚΑΣ Ν.

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/2

110 529

A HISTORY OF THE WORLD SINCE 1300

KOULOURI CHRIST.

ADELMAN JEREMY

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

110 539

ΘΕΩΡΙΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ: ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΡΕΠΟΥΜΠΛΙΚΑΝΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/2

 

    

Τα μέλη ΕΔΙΠ του Τμήματος, Μητσοπούλου Χρυσούλα, Βασίλης Μπογιατζής

panteion KPE banner

panteion KENI banner

panteion ESP banner

erasmus banner

panteion ELKE banner

diaugeia

Επικοινωνία

+30 210 9201386,  +30 210 9201043

 Η Γραμματεία δέχεται κάθε ΤΡΙΤΗ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
ώρα 10.00' – 13.00'   Λεωφ. Συγγρού 136, 176 71 Καλλιθέα