Ωρολόγιο πρόγραμμα

 pdf blue small

 

 

 

ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ & ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ EΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ & ΙΣΤΟΡΙΑΣ

 koukouvagia

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟΥ ΕΤΟΥΣ   2017-18

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 02-10-17

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ 09-10-2017

                                                                     Αθήνα, 19-9-2017

                                                                                     Αρ.πρωτ.:1641

1ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 001

ΠΟΛΙΤΙΚΗ   ΕΠΙΣΤΗΜΗ -I-

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΣΕΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ  

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

110 005

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ   Γ.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 102

110 021

ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (19Ος) ΑΙΩΝ.

ΛΟΥΒΗ ΕΥΑΓΓ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. 108

110 415

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ

ΚΑΙ   ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

 

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι φοιτητές του 1ου εξαμήνου επιλέγουν 1 μάθημα

Οι φοιτητές του 3ου εξαμήνου επιλέγουν 3 μαθήματα 

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 011

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ –

ΜΑΚΡΟ-ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ   ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ   ΧΡ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Α-4

110 011

POLITICAL   ECONOMY –

MACROECONOMIC THEORY AND POLICY

IORDANOGLOU CHRYS.

TUESDAY

HOURS: 14:00-17:00

Room Β-2

110 222

ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΗΜΟΓΡΑΦΙΑ -Ι- ΒΑΣΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕς

ΤΟΜΑΡΑ-ΣΙΔΕΡΗ   ΣΤ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. 300

110 343

ΕΙΣΑΓΩΓΗ

ΣΤΗΝ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ

ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΒΑΣΙΛ.

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΑΝ.ΚΑΦΕ

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Α-2

110 360

STATISTICAL ANALYSES

IN SOCIAL RESEARCH I

PRINCIPLES, METHODS AND

COMPUTER APPLICATIONS

KOLLIAS AND.

THURSDAY

HOURS: 14:00-17:00

Department's Computer Room

Basement of Stasinopoulou Building

110 436

ΣΥΓΧΡΟΝΗ   ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ -Ι-

ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ 1950-2009

ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Α-2

110 455

ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

ΛΑΔΗ   ΣΤΕΛΛΑ

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. Β-5

110 461

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ

ΘΕΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ

ΛΑΔΗ ΣΤΕΛΛΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. 102

110 465

ΠΟΛΙΤΙΚΗ   ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΦΑΝΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ
ΩΡΑ: 14:00-17:00
Αιθ. Α-4

110 473

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

(20ος   αιων.)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ ΛΙΝΑ

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Β-5

110 477

ΝΕΟΤΕΡΗ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ   -Ι-

(18 ος αιων. εωσ 1878)

ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΑΝΔ.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Β-5

 

3ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 029

κοινωνικη θεωρια -

συγχρονα ρευματα

ΦΑΡΑΚΛΑΣ ΓΕΩΡ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 102

110 300

ιστορικεσ σχολεσ και μεθοδοι   -i- ευρωπαϊκη

και ελληνικη   ιστοριογραφια

ΑΝΔΡΙΑΚΑΙΝΑ ΕΛ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αμφ. Σάκη Καράγιωργα

 

 

5ο ΕΞΑΜΗΝΟ και 7ο ΕΞΑΜΗΝΟ

ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

Οι φοιτητές του 5ου και του 7ου εξαμήνου επιλέγουν 5 μαθήματα (Ελεύθερης Επιλογής, Σεμινάρια και ΜΕΤ - Μαθήματα Εκτός Τμήματος)

 

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 219

ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

ΤΟΥ ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΙΣΜΟΥ

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. A-2

110 307

ΟΘΩΜΑΝΙΚΗ

ΙΣΤΟΡΙΑ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΕΦ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. Β-4

110 308

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ   ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ. ΘΕΩΡΙΑ   ΚΑΙ ΠΡΑΞΗ

ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Γ-4

110 312

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ 20ού ΑΙΩΝΑ:

Η ΔΕΚΑΕΤΙΑ 1940-1950

ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΗΣ ΠΡ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Α-4

110 355

ΕΛΛΗΝΙΚΗ συνταγματικη ιστορια

ΚΑΛΤΣΩΝΗΣ ΔΗΜ. Τμήμα

Κοινωνικής Πολιτικής

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 18:00-21:00

Αιθ. 102

110 357

ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ: ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ   ΚΡΙΤΙΚΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ ΑΛΕΞΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. Α-2

110 426

ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

ΜΠΑΛΤΣΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 17:00-20:00

Αιθ. Γ-4

110 433

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

ΙΟΡΔΑΝΟΓΛΟΥ ΧΡ.

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 14:00-17:00

Αιθ. Δ-12

110 444

ΤΕΧΝΗ, ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

ΚΑΙ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ

ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ.

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

ΠΗΝ. ΠΕΣΙΝΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Α-4

110 451

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ -Ι-
Η ΑΓΓΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

ΦΟΥΡΤΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 453

ΠΑΡΟΙΚΙΑΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ

ΤΟΜΑΡΑ – ΣΙΔΕΡΗ ΣΤ.

ΠΕΜΠΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00

Αιθ. Γ-4

110 474

INTERNATIONAL ETHICS AND WAR:

A HISTORY  

HERACLIDES   AL.

THURSDAY

HOURS: 11:00-14:00
Room Β-4

110 497

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΡΙΤΗ
ΩΡΑ: 17:00-20:00
Αιθ. Β-2

110 507

ΘΕΩΡΙΕΣ ΑΛΛΟΤΡΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΝΕΩΤΕΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

ΦΟΥΦΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ
ΩΡΑ: 14:00-17:00
Αιθ. Γ-4

 

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ

 Οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν μέχρι 2 Σεμινάρια

 

Κ.Μ.

ΤΙΤΛΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΕΣ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

110 480

ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΕΩΝ

(19ος -20ος αι.)

ΒΕΝΤΟΥΡΑ ΛΙΝΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΩΡΑ: 11:00-14:00
Αιθ. 203-204

110 487

ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

ΣΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

ΚΟΛΛΙΑΣ ΑΝΔΡ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 14:00-17:00
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

110 488

ΘΕΩΡΙΕΣ

ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ -

ΚΑΡΛ ΜΑΡΞ

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜ.

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 08:00-11:00

Αιθ. 203-204

110 489

ΜΕΘΟΔΟΙ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΦΑΝΗ

ΤΡΙΤΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00
Αιθ. 203-204

110 508

ΚΕΙΜΕΝΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΩΝ

ΘΕΟΤΟΚΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ: 11:00-14:00
Αιθ. 203-204

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι καθηγητές: Ηρακλείδης Αλ., Τομαρά-Σιδέρη Μ., Χριστόπουλος Δ.,

και Κουντούρη Φ., θα ξεκινήσουν τα μαθήματά τους στις 09-10-17.

     Οι αίθουσες 102, 108, 203-204, 209, 300 και το Εργαστήριο Πληροφορικής βρίσκονται στην Πτέρυγα Στασινοπούλου (Γυάλινο Κτίριο).

     Το Αμφιθέατρο Σάκη Καράγιωργα και οι αίθουσες Α-1, Α-2, Α-4, Β-2, Β-3, Β-4, Β-5, Γ-2, Γ-4, Γ-5 και Δ-12 βρίσκονται στην Νέα Πτέρυγα.      

   Τα γραφεία μελών Δ.Ε.Π. βρίσκονται στη Νέα Πτέρυγα, Αριστοτέλους 3 και στο ΔΕΣΚΟΙ.

                                                                                              

Η Γραμματέας του Τμήματος

υπογραφή*

Β. ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

 

 

 

panteion KPE banner

panteion KENI banner

panteion ESP banner

erasmus banner

panteion ELKE banner

diaugeia

Επικοινωνία

+30 210 9201386,  +30 210 9201043

 Η Γραμματεία δέχεται κάθε ΤΡΙΤΗ

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
ώρα 10.00' – 13.00'   Λεωφ. Συγγρού 136, 176 71 Καλλιθέα